0
Martinuss 4 maja 2022 17:08
Moja pierwsza relacja z wyjazdu pomijając podsumowanie 2021 ;)

Także tak, jak tytuł sugeruje Cel na 2022 to wbicie FTL :D Dosyć spore wyzwanie ale cel ambitny, na pierwszy ogień idzie Łotwa w terminie 12-13.03.2022 za 200zł z GDN via WAW zakupiona na OTA dosyć dawno bo w połowie Grudnia 2021.

Zbliża się termin wylotu więc szybkie pakowanie i w drogę na lotnisko w Gdańsku, na szczęście mam blisko i po 20min jestem na miejscu. Kontrola idzie szybko i sprawnie, po 15min już pod Gatem w oczekiwaniu na wejście do #typowy Dash ;)

Do samolotu przez rękaw, dopiero teraz podczas dodawania fotki zauważyłem że na zdjęciu załapał się @marcino123 z którym później nawiązała się znajomość na lotnisku RIX przez przypadek :D

Wylot z GDN o godz. 12:45 i po ok. 40min na miejscu WAW

Rękaw GDN mini.jpgGdańsk .jpgPo 2h kolejny LOT WAW-RIX o godz. 15:35
Dalszy odcinek również #typowy Dash 8-)

Standardowo bułka z jabłkiem lub szpinakiem + kawa/herbata (Btw. Da się gdzieś kupić te bułki? :?: :lol: )

Bułka LOT.jpgLądowanie po ok. 1,5h o godz. 18:00 na Lotnisku RIX (+1h do przodu), w tle flota AirBaltic 8-)

RIX.jpgHistoria: Po wyjściu samolotu dostaję powiadomienie na mejla o wiadomości od @marcino123 czy zbieram się z ekipą do miasta Boltem co by długo nie czekać na busa, odpisałem że tak ale jak tu teraz się znaleźć? Po paru sekundach z za pleców słyszę "o odpisał" :lol: Były to 3 osoby z tutejszego grona @marcino123 i dwie osoby z KRK których nicków nie pamiętam (Sorki) (@gadekk i @Bartec :twisted: ) :roll:

Parę przebitek z wieczornej Rygi :)

Zachód Słońca Ryga .jpgZachód Słońca Ryga 2 .jpgRyga .jpgPomnik Wolności .jpgPobudka wcześnie rano po 6 rano żeby jeszcze na spokojnie pochodzić po stolicy, która jest dosyć mała ale klimatyczna :)

Ryga dzień 1 .jpgRyga dzień 2.jpgZegar Laima .jpgKot Ryga.jpgPowrót do przeszłości czyli odwiedzenie bazaru ;)

Bazar Ryga.JPGRyga magnesy.jpgNie mogło też zabraknąć Łotewskiego PKiN - Cena 5 Euro (tylko gotówka), czy polecam? Zależy, jeżeli było się w PKiN w Wawie to nie gdyż ten tutaj jest słaby...

PKiN Łotwa.jpgWidok PKiN 1.jpgWidok PKiN 2.jpgWidok PKiN 3.jpgWidok PKiN 4.jpgPo drodze taka czarna perełka się trafiła :)

Corvette Z06 Black Edition .jpgPora zbierać się na lotnisko, przejazd busem - koszt 1,15 Euro do kupienia w biletomacie.
Na lotnisku zaproszenie/prezent od ekipy do Saloniku :) Salonik przyjemny, dostępne były lody, balsamy Łotewskie, a jak już wychodziliśmy to zapodali ciasto-roladę która szybko zniknęła :D

RIX Salonik 1.jpgRIX Salonik 2.jpgRIX Salonik 3.jpgRIX Salonik samoloty.jpgPora się zbierać bo wylot do WAW o 14:40, niestety przy Gate nadgorliwa obsługa zażyczyła od każdego PFL do Polski :shock: którego nigdzie mi nie sprawdzali a tutaj zonk
Rejs oczywiście na pokładzie #typowy Dash :D

Bye RIX.jpgLot trwał ok. 1,5h i zostało teraz tylko oczekiwać 5h na samolot do GDN :?

WAW Preludium 1.jpgMenu w Saloniku Preludium

WAW Preludium 2.jpgPo ponad 5h wyczekiwania można zasiąść ponownie do #typowy Dash w drodze do Gdańska :D

WAW to GDN.jpgPrzy okazji trafiła się perełka na Lotnisku WAW a dokładniej samolot linii Turkmenistan Airlines - Złoty Gral prawdopodobnie u każdego ;)

Turkmenistan Airlines .jpgI to byłoby na tyle, jeśli udało przeczytać to dziękuję za poświęcony czas :) Na dniach dorzucę relację z Słowenii i z Albanii, które również odwiedziłem na pokładzie LOT z GDN via WAW 8-)
Jak pisałem na wstępie - moja pierwsza relacja także proszę o komentarze dotyczące co zmienić/dołożyć itd. aby następne były lepiej napisane :)

Dodaj Komentarz

Komentarze (4)

sudoku 9 maja 2022 17:08 Odpowiedz
@Martinuss W którym miejscu jest ten bazar?
m-karol 19 maja 2022 23:08 Odpowiedz
Ktoś (może autor?) orientuje się co robił samolot Turkmenistan Airlines w Polsce?
marcino123 19 maja 2022 23:08 Odpowiedz
Zabierał ludzi z Ukrainy.To chyba były dosyć regularne rejsy na początku wojny.
sko1czek 19 maja 2022 23:08 Odpowiedz
@Sudokuten bazar ma wspaniały dział rybny (jedną z hal targowych).